اسماعیل محمد صلاحی گرافیست و طراح وب
جمعه 28 دي 1397.
الجمعة 12 جماد أول 1440.
-
Jan 18 2019.
-
 

آموزش راهکارهایی برای تامین آهن بدن

کمبود آهن درخشندگی پوست را از بین برده و سبب احساس خستگی و ضعف، سرگیجه و حتی تنگی نفس می شود، متاسفانه بسیاری از بانوان دچار این مشکل هستند! کمبود آهن یکی از رایج ترین کمبودهای تغذیه ای است که موجب آن می می شود.

به گزارش تیتر اول به نقل از لاپلاس ، آهن نقش حیاتی در انتقال و جذب اکسیژن در بدن دارد .کاهش آهن درخشش پوست را از بین برده و موجب احساس خستگی و ضعف ، سرگیجه و حتی تنگی نفس می شود .ما در بخشلیست خریدی برای شما آماده کرده ایم که میزان آهن دریافتی بدنتان را بدون قرص و مکمل افزایش دهید:

استیک

به طور کلی بدن آهن را اکثرا از منابع گوشتی جذب می کند مثل گوشت قرمز ، ماهی و مرغ ! فقط برای مراقبت از قلب و وزنتان در مصرف آن زیاده روی نکنید !

اسفناج

اسفناج به طور طبیعی سرشار از آهن است . برای جذب بیشترین مقدار آهن اسفناج را با ویتامین بخورید . برای مثال برگ های خام آن را با مرکبات تازه مثل پرتقال و لیمو و یا فلفل دلمه ای به همراه سرکه مصرف کنید. یک جایگزین خوشمزه می تواند اسفناج پخته باشد که عامل طبیعی برای کاهش بیماری ها به واسطه آنتی اکسیدان های مبارز است .

غلات

بسیاری از کرن فلکس های صبحانه، حاوی غلاتی مانند دانه های ذرت، گندم و سبوس و یک وعده سالم غنی از آهن هستند. پر از فیبر و ویتامین های ضروری، آنها بهترین راه برای شروع روز می باشند.

عدس

همه می دانند که عدس سرشار از پروتئین و فیبر است اما همچنین در نصف فنجان آن 40 درصد از آهن مورد نیاز شما وجود دارد !

جگر مرغ

پخته ، کبابی یا به هر شکلی یکی از غذاهای پر از آهن است . 30 گرم از آن تقریبا یک پنجم آهن مورد نیاز شما را تامین می کند .

توفو (پنیر سویا )

نصف فنجان پنیر سویا حاوی حدود 36 درصد از نیازروزانه آهن شماست . شما می توانید آن را در سالاد یا ماکارونی و نودل استفاده کنید و یا به شکل های دیگر !

ژامبون

یک راه ساده برای تامین سریع آهن بدنتان این است که تکه هایی از ژامبون در ساندویچتان قرار دهید