اسماعیل محمد صلاحی گرافیست و طراح وب
جمعه 28 دي 1397.
الجمعة 12 جماد أول 1440.
-
Jan 18 2019.
-
  پس از ظهور چه اتفاقاتی رخ می دهد ؟

به نظر شما اگر منادی ندای ظهور را سَر بدهد ، وظیفه ما چه خواهد بود ؟

دعوت عمومی و ندای "هل من ناصر" امام زمان (عج)

در هنگام ظهور و قبل از آن در این عالم اتفاقاتی خواه افتاد که همه از آن مبهوت خواهند ماند . اتفاقاتی شبیه معجزه که هیچ شرکتی حتی با در دست داشتن اینترنت های پرسرعت مافوق صوت ، اندکی از این کارها را نمی تواند انجام بدهد .

هر چند اتفاقاتى که در دوره ظهور امام مهدى(عج) مى‏ افتد ، بسیار است. اما از جمله آنها اتفاقات اعلام ظهور علنی برای همه است که در روایات اهل بیت عصمت و طهارت به آن نشانه ها اشاره شده است . اعلام ظهور حضرت به وسیله منادى آسمانى تخحقق پیدا خواهد کرد ، آن گاه حضرت در حالى که به کعبه تکیه داده است، با دعوت به حق ، ظهور خود را اعلام خواهند داشت .(1)دعوت حضرت هم به منظور اعلام ظهور حضرت است و هم به منظور فراخوان عمومى جهت پذیرش حکومت جهانى صورت مى‏ گیرد.

امام على(ع) فرموده است : وقتی منادى از آسمان ندا مىی دهد حق از آنِ آل محمد است و اگر طالب هدایت و سعادت هستید، به دامان آل محمد چنگ زنید، حضرت مهدى(عج) ظهور خواهد کرد .(2)

 

در نتیجه وظیفه اول ما آمادگی برای ظهور حضرت و بودن در رکاب اوست . و وظیفه دوم ما تربیت پیروانی راستین برای ایشان است . و وظیفه سوم شبیه کردن خود به این ائمه ، همانند رابطه عاشق با معشوق که هر آنچه معشوق بخواهد ، عاشق سعی در برآورده کردن خواسته های او دارد . البته این وظایف منحصر در این سه امر نیست و می توان وظایفی بس خطیر و سنگین ، اما در عین حال راحت و دست یافتنی را به اینها اضافه کرد .

 

به نظر شما اگر منادی ندای ظهور را سَر بدهد ، وظیفه ما چه خواهد بود ؟؟؟

 

---------------------------------------------------------

پی نوشت ها : 1. نجم الدّین طبسى، چشم اندازى به حکومت مهدى، ص 64 - 65.2. احقاق الحق، ج 13، ص 324.