اسماعیل محمد صلاحی گرافیست و طراح وب
جمعه 28 دي 1397.
الجمعة 12 جماد أول 1440.
-
Jan 18 2019.
-
  نماینده مردم ارومیه :

راه‌اندازی "منطقه ویژه اقتصادی سرو" در سفر استانی روحانی به‌ تصویب می‌رسد

نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: راه‌اندازی «منطقه ویژه اقتصادی سرو» ‌در سفر رئیس‌جمهور به آذربایجان‌غربی به‌ تصویب می‌رسد.

نادر قاضی‌پور در گفت‌وگو با تیتراول، با اشاره به راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی سرو اظهار داشت: تصویب راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی سرو ارومیه در سفر رئیس‌جمهور و هیئت دولت به آذربایجان‌غربی انجام می‌شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با اشاره به اینکه عملکرد مناطق آزاد به‌شدت برخلاف اساسنامه آن است، گفت: در اساسنامه مناطق آزاد تجاری و اقتصادی به امر صادرات تاکید شده است.

قاضی‌پور تصریح کرد: در مناطق آزاد باید به‌طور دقیق به‌سرمایه‌گذاری برای جذب کشورهای خارجی و فراهم‌شدن شرایط تولید در کارخانجات توجه شود در حالی‌که هم‌اکنون این مناطق به استفاده از خودروهای خارجی مبدل شده که این خود به ضرر تولیدات داخلی است.

وی با اشاره به پروژه راه‌آهن ارومیه گفت: این پروژه داستان غریبی دارد، در این باره راه‌آهن ارومیه - مراغه 181 و اصفهان –شیراز 524 کیلومتر بوده و راه‌آهن ارومیه- مراغه درست کنار دریاچه ارومیه است و تونل، پستی و بلندی و کوه و دره ندارد.

قاضی‌پور تصریح کرد: راه‌آهن اصفهان – شیراز در کنار کوه، دره و تونل‌های بزرگ قرار داشته و همزمان با ارومیه کلنگ‌زنی شده است، اما آن‌ها راه‌آهن خود را تمام کرده‌اند در حالی‌که همچنان در ارومیه خبری از سوت قطار نیست.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: هم‌اکنون این پروژه به موسسه "امین" واگذار شده و در نهایت از بهمن سال گذشته بنده چند جلسه با مسئولان استانی و کشوری ‌ترتیب داده و آن‌ها قول دادند، امسال پروژه راه‌آهن نقده را 100 درصد تحویل دهند و سال آینده نیز راه‌آهن ارومیه را به اتمام برسانند.