اسماعیل محمد صلاحی گرافیست و طراح وب
يكشنبه 28 بهمن 1397.
الأحد 12 جماد ثاني 1440.
-
Feb 17 2019.
-
  آمریکا به‌دنبال زیر سلطه بردن کشورهای منطقه است

حجت‌الاسلام قریشی: هدف آمریکا در شرایط کنونی ساخت منطقه آمریکایی است

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: هدف آمریکا در شرایط کنونی، هم ساخت منطقه آمریکایی و هم زیر سلطه بردن کشورهای منطقه است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در گفت‌وگو با تیتراول، با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر تلاش آمریکا برای نفوذ سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در ایران اظهار داشت: ایشان این فرمایشات را در جمع اعضای مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) بیان داشتند و فرمودند ما در وهله نخست باید دشمن‌شناسی داشته باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: در این باره ادعا می‌شد که برخی "توهم" دشمنی دارند که در این باره رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند این صحیح نیست و برخی به واقع با جمهوری اسلامی ایران دشمنی داشته و دشمن ما نیز نظام سلطه است که دنیا را به دو قسمت "سلطه‌گر" و "سلطه‌پذیر" تقسیم کرده‌اند.

وی تصریح کرد: بی‌تردید استکبار جهانی و در راس آن آمریکا درصدد است تا تسلط خود را بر مردم اعمال کند بنابراین آنان دشمنان ما هستند و برای همین رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند برای شناخت دشمن باید از نقشه آنها آگاه شویم چراکه نقشه دشمن دو رکن اساسی شامل اختلاف میان مسلمانان به وسیله مذهب و قومیت و مسئله "نفوذ" در کشورها دارد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی بیان کرد: "نفوذ" دشمن یعنی اینکه در ممالکی مانند ایران که تغییرات اساسی در آن صورت گرفته و به صورت اسلامی اداره می‌شوند را به پیش از انقلاب بازگردانند و این نیز با نفوذ فرهنگی، اقتصادی و سیاسی صورت گیرد.

قریشی گفت: بنابراین جمهوری اسلامی ایران در مقابل این مسئله ایستادگی کرده و به قوت خود اجازه نفوذ دشمن را نمی‌دهند پس دولت و مسئولان ما باید کاملاً مراقب باشند که فریب آنان را نخورند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی اظهار داشت: هدف آمریکا در شرایط کنونی، هم ساخت خاورمیانه آمریکایی و هم زیر سلطه بردن کشورهای منطقه است و حتی همانطور که خداوند متعال در قرآن کریم فرمود آنها از دشمنی خود دست نکشیده تا شما تسلیم شوید.

وی تصریح کرد: بنابراین ملت ایران نباید تسلیم شده و باید از رهبر معظم انقلاب اسلامی تبعیت کنند و حتی ایشان فرمودند اینکه برای منطقه "خاورمیانه" اسم گذاشته‌اند اصطلاح غلطی بوده و باید با خود این اصطلاح نیز مبارزه کنیم.