اسماعیل محمد صلاحی گرافیست و طراح وب
يكشنبه 28 بهمن 1397.
الأحد 12 جماد ثاني 1440.
-
Feb 17 2019.
-
  مدیرکل اقتصادی و دارایی استان آذربایجان‌غربی:

سند راهبردی و نقشه جامع سرمایه‌گذاری آذربایجان‌غربی تدوین می‌شود

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان آذربایجان‌غربی گفت: سند راهبردی و نقشه جامع سرمایه‌گذاری استان با لحاظ قابلیت‌ها و ظرفیت‌های آذربایجان‌غربی در حال تدوین است.

داود غفارپور ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تشریح برنامه‌های عملیاتی تدوین شده برای اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی اظهار داشت: سند راهبردی و نقشه جامع سرمایه‌گذاری استان با لحاظ قابلیت‌های آذربایجان‌غربی با هدف ارائه اطلاعات شفاف در رابطه با سرمایه‌گذاری و مشوق‌ها به متقاضیان در حوزه داخلی و خارجی در مرحله تدوین است.

وی با بیان روش شناسایی و معرفی زمینه‌های سرمایه‌گذاری در آذربایجان غربی افزود: 100 فرصت سرمایه‌گذاری در استان وجود دارد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی از صدور مجوز سرمایه‌گذاری خارجی برای پروژه 100 مگا واتی تولید نیروی برق ماکو خبر داد و تصریح کرد: 2 پروژه سرمایه‌گذاری خارجی نیز شناسایی شده که هنوز مجوز سرمایه‌گذاری آنها اخذ نشده است.

غفارپور با اشاره به تشکیل کمیته راهبری سرمایه‌گذاری شهرستانی گفت: بر اساس مذاکرات انجام شده با استانداری آذربایجان غربی مقرر شد برای نخستین بار در کشور کمیته‌های راهبری شهرستان ایجاد شود تا سرمایه‌گذاران در حوزه سرمایه‌گذاری بهتر از گذشته هدایت شوند.

وی حجم سرمایه‌گذاری خارجی مصوب آذربایجان غربی را در 5 ماهه نخست امسال 73 میلیون دلار عنوان و بیان کرد: این میزان سرمایه‌گذاری مربوط به یک پروژه تولید نیروی برق در منطقه آزاد ماکو است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی اظهار داشت: کل سرمایه‌گذاری مصوب خارجی آذربایجان‌غربی 486 میلیون دلار است و حجم سرمایه‌گذاری خارجی مصوب استان در سال 93 نیز برابر با یک میلیون و 161 هزار دلار بوده است.

غفارپور افزود: در سال 93 بیش از 100 درصد درآمدهای آذربایجان‌غربی محقق شد و در 5 ماهه نخست سال نیز 303.7 میلیارد تومان کل درآمدهای استانی و ملی بوده است.

وی سهم رشد درآمدهای ملی و استانی را نسبت به 5 ماهه گذشته 11.14 درصد عنوان و بیان کرد: درآمد عمومی آذربایجان‌غربی در 5 ماهه نخست امسال 48 میلیارد تومان و درآمدهای ملی استان نیز 55.6میلیارد تومان است.