اسماعیل محمد صلاحی گرافیست و طراح وب
جمعه 28 دي 1397.
الجمعة 12 جماد أول 1440.
-
Jan 18 2019.
-
  وصیت نامه شهید اسماعیل روحی

وصیت نامه شهید اسماعیل روحی

شهید اسماعیل روحی در سال 1338 صادره از چیانه متولد شهرستان نقده (سولدوز) و از اولین مبارزین اول انقلاب بودند که به فیض شهادت نائل گشتند .  

بسمه تعالى

و بعون المهدى

«الذين قالوا ربنا ا... ثم‌ استقاموا تتنزل عليهم هلائك لاتخافوا و لا تحزنوا»

«كساني كه گفتند پروردگار ما ا... است و سپس استقامت كردند تا» ...

«و لا تحسبن الذين قتلوا فى سبيل ا... امواتا بل احياء عند ربهم يرزقون» «خيال نكنيد كساني كه در راه خدا شهيد مي شوند مرده اند، بلكه زنده اند و نزد خدايشان روزى مى خورند».

«ربنا افرغ علينا صبراً و ثبّت اقدامنا و انصرنا على القوم الكافرين و المنافقين»

خدايا تو شاهد باش كه تنها براى رضاى شما به اين ديار خون كربلاى ايران عزيمت كرده ام. تو شاهد باش كه موقعى امر ولى فقيه صادر مى شود، ديگر براى ما زندگى دنيا و خانواده معنا ندارد و هيچ قدرت ولو توپ و تانك نمى تواند جلومان را از اين دستور مقدس بگيرد، چون ديگر رفتن است و ماندن ذلت.

با سلام و درود به امام عزيز و اميد مظلومان جهان و تمامى شهداى گلگون كفن انقلاب اسلامى. اينجانب اسماعيل روحي پاسدار راه اسلام اينك كه در جبهه نبرد حق عليه باطل هستيم مطالبي چند به عنوان وصيت مي نويسم.

اينجانب شهادت بر وحدانيت خدا (لا اله الا ا...» و نبوت پيامبران و 124 هزار پيامبر كه اولشان آدم (ع) و آخرشان حضرت محمد(ص) به روز بازپسين عظيم معاد قيامت كبري و عدالت پروردگار متعال و امامت آل علي (ع) به جانشيني پيامبر اسلام كه اولشان علي(ع) و آخرشان حضرت مهدي(عج) و در غياب او به مقام مقدس ولايت فقيه كه اساس مكتب است هر مسلمان بايد تسليم او باشد، آن الان امام خميني است. و اما هدف مااز آمدن به جبهه اين نيسا كه جنگ به پا كنيم و كشورگشائي، بلكه هدف ما گسترش پرچم پرافتخار (لااله الاا...) و (محمد رسول ا...) جهت آمدن بقيه ا... الاعظم و ياري او با رهنمودهاي امام عزيز خميني، با اين همه ستم كه بر مظلوم روا مي دارند. اين جنايتكاران در رگ هاي ما خون به جوش آمده و ديگر سوداي ديگر بر سر داريم و برايمان به غير از ا... و امام عزيز خميني و مكتب اسلام (ايمان،‌ جهاد،‌ شهادت) ديگر چيزي معنا ندارد.

به ياري خدا و رهبري امام حسين زمان، بر امام حسين(ع) لبيك بگويم كه با حسين(ع) آمديم خون شما را از طايفه يزيدان زمان بگيريم و كمر ظلم را بشكنيم و كاخشان را ويران كنيم. ما ياران شمائيم. برايمان ننگ است شيعه باشيم و در خانه راحت بنشينيم. حال آن كه نفرتي از برادران و خواهران ديني اسير و آواره، عده‌اي از ستمگران است. فطرتي چون صدام، اسرائيل، آمريكا، شوروي و ... غيره باشد. مگر «هيهات منّ الذله» براى ما نيست. ولكن اين جهاد مقدس كه به يارى تنها پروردگار بزرگ و رهنمود امام مشغوليم.

انشاءا... سعى بر اين است كه پرچم (لااله‌الاا...) را در جهان بر فراز آسمان نيلگون درآوريم و با لباس مقدس پاسدارى بر كنار قبر شش گوشه امام حسين(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) حلقه بزنيم و بگوييم حسين جان، نوكرانت آمده اند. امردارى بفرما و پيروز برگرديم، ولي اگر نشد ديار كربلا و افتخار شهادت كه نهايت آرزوي من است نصيبم گرديد. آن موقع شما ياران امام و اسلام و خانواده عزيزم را و پدر گرامي را به خداي تبارك و تعالي و حق صبر مي سپارم.

اما پدر گرامى سلام و درود رحمت خدا بر شما و به روح پاك مادرم كه همچون مرا با لباس پاك و مقدس پاسدارى و مملو از محبت گرم پدرانه و دعاى خير بدرقه ام كردى. اميدوارم خداوند متعال اين قربانى شما را قبول كند، انشاءا...

و پدر گرامي بدان ما ياران امام حسين(ع) در صحراي كربلاي زمان در گرماگرم نبرد با نغمه هاي دشمن شكن كفرستيز (ا... اكبر ‌خميني رهبر)، ‌هراس بر دل آمريكا و شوروي و ... انداخته و موجب خروش قهرآميز مؤمنان مي گردد و بدان تا آخرين نفس و قطره خون بر آيه (ثم استقاموا) لبيك گفته و خواهيم گفت.

پدر گراميم هنگام شهادت من ‌هيچ گريه نكنيد. چون من مال شما نبودم و مال اسلام و خدا بودم‌ و امانت كه حالا صاحبش گرفته. بلكه به ياد آن لحظه حسين(ع) و زينب(س) را به فكر بياوريد و همگى گريه كنيد بر حسين مظلوم(ع)، تنها روبروي هزاران كفار كه بعد از خدا هيچ كمك نداشت. گريه كنيم بر حال مظلومان جهان. بر گناهاني كه مرتكب مي شويم. خبر نداريم از مظلوميت اسلام در چندين سال اخير، بلكه اين قطرات اشك را با خشم خروش بر سر جانيان زمان، آمريكا و شوروي بزنيد و هنگام شهادت، اگر جنازه ام

بيايد، كسانى بر پيكر خون آلوده‌ام نماز بخوانند كه در خط امام و مقلد امام باشند و اگر نه، بدون نماز در قبر بگذاريد. ولو از طايفه ام و كسي كه در خط امام نباشد نگذاريد در مجلس جشن شهادت شركت كند.

پدر جان برادران ديني و ملت گرامي و امام عزيزم هنگام شهادت چشم را باز بگذاريد كه نگويند كوركورانه رفته، بلكه بدانند با آگاهي كامل اين راه را از حسين(ع) و خميني ياد گرفته و يادم داده اند. دهانم را باز بگذاريد. نگويند بدون هدف بود. بلكه بدانند در آخرين نفس كلمه گوهربار (لااله الاا...) و (ا... اكبر، خميني رهبر)‌ بر زبانم جاري بود. گوشم را باز بگذاريد كه بدانند تمام نواي مظلومان جهان را مي شنيدم و كاملاً درك مي كردم. مشت هايم را گره كرده بگذاريد كه نگويند سرباز خميني، نوكر حسين(ع) يا ابوالفضل(ع) تسليم شد. بلكه بدانند تا آخرين نفس زير رگبار مسلسلها مردانه همچون آقايم ابوالفضل(ع) ايستادم و براي دينم تا پيكر پاره پاره ام را به زمين افكنند. پدر جان هر انساني دو نوع تولد دارد. يكي از مادر و ديگري شهادت در راه خدا. در اين زمان شهادت كساني كه بيايند به رويشان تبسم كن كه نقطه ضعف از تو نگيرند. توكل بر خدا كن و مردانه چون حسين(ع) صبور باش. هر كه مي آيد در اين مجلس تبريك بگويند و تسليت، چون شهيد زنده و خوشبخت است كه خدا از تو اين تحفه را قبول كرده و در آخر تمامى خانواده‌ام، خواهران و برادران را سفارش مى كنم در علوم دينى كوشا باشند و بر همه برادران ديني و پاسداران است كه حماسه خون ما را حمل كنند آن هم تنها با ياري كردن امام و به تحرك درآوردن ملت.

خدايا تو را قسمت مي دهم به چشمان اشك آلود امام زمان(عج)، امام خمينى را براى مظلومان جهان تا انقلاب مهدى(عج) نگهدار.

خدايا تو را قسمت مي دهم به حضرت زهرا(س) ما را ببخش و از ياران امام حسين(ع) قرار بده.

خدايا تو را قسمت مي دهم به حضرت محمد(ص) رسول محبوب خود، رزمندگان را جهت فتح جهان و تشكيل جهان اسلام پيروز بگردان.

خدايا تو را قسمت مي دهم به على بن ابيطالب(ع) در شهادت ما بر خانواده‌ام صبر عطا كن كه آن پدر پير ناراحت نباشد.

خدايا تو را قسمت مي دهم به حضرت زينب(س) ظهور دشمن شكن حضرت ولى عصر(عج) را زودتر عنايت كن و ياران امام عزيز و سران مملكت را خصوصاً

خامنه اى و هاشمى را سلامت نگهدار.

والسلام

رزمنده اسلام اسماعيل روحى

1361/7/7