اسماعیل محمد صلاحی گرافیست و طراح وب
چهارشنبه 21 آذر 1397.
الأربعاء 4 ربيع ثاني 1440.
-
Dec 12 2018.
-
  گزارش

روایت یک خبرنگار روز اولی از همایش سیاسی 24 خرداد + تصاویر

24 خردادماه مراسمی در سالن شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی برگزار شد که هدف از آن گرامیداشت حماسه 24 خرداد 92 اعلام شده بود و گزارش پیش رو حاصل تلاش فردی است که اولین روز خبرنگاریش را با پوشش دادن این مراسم شروع کرد.

 

تیتر اول ، محمد آقایی پر - فرصت دادن به جوانان برای اثبات کردن توانمندی هایشان موضوعی است که خیلی از مدیران در این مملکت ادعای آن را دارند و شاید مشهورترین ادعاها در حوزه ورزش و از زبان مربیان تیم های ملی باشد ، اما آنچه که به زعم نویسنده بیشتر مشهود است اینکه ، این روزها دیگر بسان دوران اوایل انقلاب یا دوران دفاع مقدس به جوانان فضای خودنمایی داده نمی شود، برای اثبات این ادعا می توان خود همایش گرامیداشت 24 خرداد در سالن برق را شاهد آورد که همه سخنرانان آن پا به سن گذاشته و از چهره هایی بودند که دیگر در سیمایشان موی سیاهی باقی نمانده بود.

به هر حال برای پوشش این مراسم از طرف سایت خبری تحلیلی تیتر اول فردی انتخاب شد که اشتیاق وی برای کار خبرنگاری در نماز جمعه هفته گذشته برایم به اثبات رسید به طوریکه با معرفی و ابراز علاقه خود به این کار ، از من خواست تا از همین شنبه کار خود را شروع کند.

تماس های مکرر و ابراز علاقه شدید به این حرفه و باور داشتن به موفقیت در این کار ، حقیر را مجاب کرد تا به وی اعتماد کرده و او را برای پوشش یک رویداد سیاسی خاص که پوشش آن نگاه تیزبینانه و قدرت تحلیل زیادی را طلب می کند بفرستم.

حاصل تلاش عرفان بدلی که تلاش کرده آنچه می شنود را بنویسد و گویا تا ساعت 1.30 شب به طول انجامیده اکنون بدون هیچ ویرایش و تنظیم خاصی پیش روی شماست اما علاوه بر آن اخبار لینک شده زیر که تنظیم و ویرایش شده و در خبرگزاری بین المللی تسنیم انتشار یافته اند به همت او امکان انتشار پیدا کرده است به این امید که بتوانم خبرنگار جدیدی به فضای رسانه ای آذربایجان غربی معرفی کنم.

تسنیم : ۱۶ میلیارد تومان صرف هزینه هتلینگ بیمارستان‌ها در آذربایجان غربی شد

تسنیم :۴۵۰ پروژه عمرانی در آذربایجان غربی به بهره‌برداری رسید 

سخنان ابراهیم حسنی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی

در سال گذشته با ابلاغ طرح سلامت توسط مقام معظم رهبری، ارتقاء هتلینگ، زایمان طبیعی، حفاظت مالی بیماران و ... انجام شد.

بیماران قبل از نظام سلامت 25 الی 30 درصد هزینه درمانی بیمارستان ها را خود پرداخت می کردند ولی هم اکنون تنها 10% از این مبلغ را پرداخت می نمایند.

زایمان طبیعی که در زمان شروع این طرح در تاریخ 60% بود هم اکنون به 65% رسیده است.

همچنین 16 میلیارد تومان صرف هزینه های هتلینگ شده است .

درمورد ویزیت بیماران نیز در بخش خصوصی سی هزار تومان می باشد و در بخش های عمومی یازده هزار تومان،که بیماران فقط سه هزار و پانصد تومان از آن را پرداخت می نمایند.

برای مبارزه با پدیده رشوه نیز نظارت مداوم و برخورد قاطع صورت گرفته است و سامانه 1690 برای رسیدگی به شکایات و تخلفات راه اندازی شده است .

سخنان فیضی، استاد دانشگاه

 دوران ریاست جمهوری قبلی در طول 8 سال ضرر های سنگینی وارد کرده اند که دولت حاضر طی دو سال گذشته در صدد جبران آن ها است. که کار بسیار سختی است.

سیاست های پولی و مالی در دولت قبلی به صورت غیر قانونی و در چهارچوب مورد های پیش آمده به کار گرفته می شد.

تورم شدید 45% وضعیت کشور را طوری نابسامان کرده بود که شاهد رشد منفی طی سال های 91 و 92 بودیم.

کاغذبازی خواندن تحریم و مراجعه به بانک مرکزی باعث شد سیستم کشور در تنگنا قرار گیرد .

طوری که ارزش پولی کشور در طی سه ماه به یک سوم کاهش یافت .

با وجود گذشت تنها دو سال از روی کار آمدن دولت جدید نرخ تورم از 45% به 15% کاهش پیدا کرده است و به طرف تک رقمی شدن می رود.

حماسه سال 1392 زمانی کارساز خواهد بود که با حماسه ای دیگر در سال 1394 پیوند بخورد.

باید عقب ماندگی های دولت نهم و دهم را جبران کرده و حماسه ای دیگر بیافرینیم و به بیان رهبر معظم انقلاب دولت با بصیرت برای ساختن کشور آمده است .

سخنان ماموستا محمدپور، روحانی اهل تسنن

 حماسه 24 خرداد 92 حماسه ای جاویدان و قاطع شد و در کنار سایر حماسه های ایران اسلامی، همچون حماسه خرداد قرار گرفت.

انقلاب اسلامی ما دو ویژگی دارد: یکی مردمی بودن انقلاب بود. این انقلاب بر اثر جوش و خروشی بود که جهانیان را مات و مبهوت کرد و دومی دینی بودن انقلاب ، انقلاب ما از مردم سالاری دینی نشأت گرفته بود .

دشمنان ما هیچ فکر نمی کردند که این انقلاب پیروز بشود اما با دین پیروز شد.

این انقلاب باعث شد همه برنامه های غربی ها بهم بریزد و انقلاب اسلامی با این نهضت پیروز جرقه زد و با همین اصل امید های زیادی به وجود آمد .

اسلام مشکلات بسیاری را برطرف نمود ، لباس و فرهنگ و دین و آداب . ما در آستانه یک انتخابات با ارزش قرار داریم حماسه 24 خرداد وقتی حماسه خواهد بود که یک 24 خرداد دیگر نیز بیافرینیم.

ما از زمان خوب استفاده نکرده ایم . الان دنیای اسلام با فاجعه مواجه شده است مانند حوادث یمن ، سوریه و ....

ما دین را طوری معرفی میکنیم که گفته خدا و پیامبر باشد و مردم سالاری بماند .کاری کنیم که رای مردم اهمیت داشته باشد . خیلی از انسان های شایسته بخاطر دین یا زبانشان نتوانسته اند در عرصه های بزرگ وارد شوند ما هنوز وزیر سفیر و استاندار سنی مذهب نداریم این خیانت به خون شهداست ما از دولت اصلاحات و تدبیر و امید این درخواست را داشتیم اما این دولت نیز موفق نبود . ما با آقای حسن روحانی بیعت می کنیم تا هم حافظ و نگهدار قانون اساسی باشد و هم مجری آن .

سخنان قربانعلی سعادت استاندار آذربایجان غربی

جناب استاندار از گرامیداشت حماسه سیاسی و موجب تحولات اجرایی کشور شدن سخن گفت .

شعار اول دکتر روحانی احیای دریاچه ارومیه بود سیاست دکتر روحانی و دریاچه ارومیه را می خواهیم .

دریاچه ارومیه آب می خواهد نه ساز و دهل . در آن زمان نیز دریاچه آب می خواست نه نیزه و تفنگ .

کسانی که ابراز نگرانی میکردند ازبین رفته و سرکوب شدند .

دریاچه ارومیه را همه با هم باید احیا کنیم. با هم دلی و همزبانی، همانطور که بنا به فرموده مقام معظمرهبری امسال به این نام نامگذاری شد. با همکاری دانشگاه شریف و دانشگاه ارومیه و هماهنگ با برنامه دولت دریاچه در عرض 10 الی 11 سال احیا می شود که سه سال ان با موفقیت همراه بوده است .

دریاچه ارومیه با ریز گرد های نمکی ممکن است تاثیرات سویی را روی کودکان، زنان و پنج میلیون انسان بگذارد. ما باید برای اجرای این برنامه با دولت محترم همراه شویم و این طرح را به پایان برسانیم. هزار و هفتصد میلیارد ریال بدهی دستگاه دولتی میباشد و این باعث تعطیلی تمام پروژه ها شده است.

با سیاست های بدون پول همه پیمانکاران را فعال کردیم بودجه استانی صد و پنجاه میلیارد میباشد . زیرساخت هایی که با سیاست اجرا گردید دو هزار و صد پروژه نیم تمام بود باقی مانده بود که پروژه های 80 درصدی انتخاب شد و 450 پروژه به بهره برداری رسید. پروژه های زیر 80% نیز در حال تکمیل میباشد .

سفر رئیس جمهور بعد از ماه رمضان به استان انجام خواهد یافت . سرکوبی دولت احمدی نژاد باعث بازنشسته شدن و تبعیدی خیلی از افراد گردید.و از طرفی 188 نفر نیروی مازاد که به درد استانداری نمی خورد را باید مدیریت کرد . شعار دولت احیای سازمان برنامه ریزی است .یکی از کارهای اساسی هر دولت کارشناسی می باشد.

ما خسارت های اساسی را پرداخت کرده ایم برنامه چشم انداز بیست ساله توسعه را متوقف کرده بودند .رشد اقتصادی از 8% به منفی 6/5 درصد کاهش یافت . رشد اقتصادی با سرمایه گذاری امکان پذیر است . استان آ . غ با درآمد سرانه 44% درامدی زیر متوسط را داراست . تورم در کشور 14.8 درصد و در استان ما 18.4% بوده است .

ما نصف درآمد کشور را داریم باید دو برابر را هزینه کنیم . برخی بیمارستان ها وضعیت بدی داشتند و باعث تاسف بود . بیمارستان کوثر ارومیه که یک بیمارستان زنان و زایمان است هر خانم مراجعه کننده ای را از بچه دار شدن پشیمان می کند . بنده با ورزش مخالفتی ندارم ولی استادیوم 15000 نفری که تیم فوتبال ندارد هزینه اضافی است .

دولت روحانی به سختی یک میلیون بشکه نفت فروش داشته و نمی تواند پولش را بگیرد عمل صالح ما در انتخابات 94 است سرعت گیر هایی که گذاشته شده مانع پیشرفت کار دولت است. برای وزارت علوم 5 نفر برای تصدی پس وزارت علوم معرفی گردید اما رای موافق مجلس را نگرفتند.

انتخابات سال 94 را با هر اختلافی که داریم باید جدی بگیریم . خواسه تان را مانند حماسه 24 خرداد به اجرا در بیاورید. انتخابات یادگار امام است . آقای تهامی از عزیزان دولت اصلاحات است .

سخنان حجت الاسلام محسن رهامی

  توماری برای حمایت از تیم مذاکره کننده

  تبریک 24 خرداد

  دیدار با مسئول شورای فرهنگی استان

بعد از شکست تلخ سال 84 باید اندیشید و تجربه کسب کرد ما در سال 84 خطا کردیم که فقط مربوط به ملت نمی شود آلوده ترین دولت ، دولت 8 سال اخیر بوده است . دولت نهم و دهم .

بنده کارشناس بودجه مجلس بودم این میزان خطا و خارج کردن بودجه در هیچ دولتی نبوده رئیس بانک ملی بعد از اختلاس میلیاردی به کانادا می گریزد و همینطور هر روز یک اختلاس جدید خبری می شود . اگر همه کسری را جمع کنیم.

به این نتیجه می رسیم که همان مبلغی است که رئیس بانک ملی به کانادا برده است .نزدیک 120 میلیارد کسری بودجه وجود دارد و معلوم نیست کجا رفته است . به گفته آقای روحانی نیروی انتظامی نیر مانند تمامی ارگان های دیگر باید در چهارچوب قانون عمل کند .

نمایندگان با دزدی از بیت المال به مجلس رفته اند . داشتن کارگذاران سالم و پاک سرمایه کمی نیست .

همان آقایانی که زمانی میگفتند تحریم ها و قطعنامه های سازمان ملل کاغذ پاره ای بیش نیت حالا مشاهده می کنند که پول های کشور چطور سر از بانک های چین و امریکا و کانادا در آورده است .

در سال 91 و 92 جلسات متعددی با آقای خاتمی گذاشتیم و سعی کردیم خطاهای خود را اصلاح کنیم ما عقل خودمانرا بکار انداختیم سبک سنگین کردیم و دیدیم آقای روحانی موفق است سرمایه گذاری کردیم .

ما در دو روز رای 10% را به 58% رساندیم پایداری کار برای انتخابات مجلس، در مجلس اول و دوم (دعا برای سلامتی موسوی و خانواده اش) موسوی انسانی پاک و سالم است و حق دفاع هم برایش قرار ندادند.

استفاده از آقای کروبی، دولت خاتمی پاک بود ولی مجلس در برابرش موضع می گرفت .

در دولت های اول و دوم نفت 5 دلار فروخته می شد . ما خودمان غفلت می کنیم اعتماد می کنیم هیچکسی از دولت 8 ساله از مردم عذر خواهی نکرد .

ما به حد کافی وحدت و سرمایه داریم . مقام معظم رهبری فرموده اند کسی که نظام را قبول ندارد هم باید رای بدهد . احتیاط وملاحظه کاری بی مورد باعث شده که از اهل سنت در مسئولیت ها استفاده نشود .

دولت حتی با ملاحظه کاری بیش از اندازه مانع حضور زنان در ورزشگاه ها می شود .

در عرض سی سال گذشته اعتیاد چقدر در کشور کاهش یافته است ، حالا وقتی رئیس جمهور می گوید نیروی انتظامی باید قانون را اجرا کند شاکی می شوند .

من مسئولیت دولتی ندارم و راحت حرف می زنم همه باید از دولت حمایت کنیم.

آقای استاندار باید به خانم های ارومیه هم میدان بدهد بالاترین درصد خانم ها در مجلس سه درصد است .

ما تلفیق احزاب را باید گسترش دهیم . مثل آلمان و سایر کشورها .

همه مردم سعی کننده در احزاب شرکت داشته باشند. از اسلام واقعی فاصله گرفته ایم بخش فراموش شده تعالیم پیامبر را باید احیا کنیم .

باید سر نیزه و شمشیر را کنار بگذاریم و قلم را برداریم .

این یعنی فتح الفتوح .

دین اسلام دین دوران عقل و خرد است ما امروز در دنیای اسلام مشکل هزاران شمشیر و اسلحه را با قلم اندیشه می توانیم حل کنیم .

 باید مشکلا ت را با تلاش حل کنیم. باید انتخابات یکدست و پاک داشته باشیم آقای موسوی از بزرگان انقلاب و کشور و پایبند به رهبر و کشور بود .

با تشکر از اعضا و اصلاح طلبان .  

در این مراسم رییس ستاد انتخاباتی حجت الاسلام روحانی در آذربایجان غربی نیز سخنرانی کرد.